Позбавлення батьківських прав

Позбавлення батьківських прав – це виключний захід, на який йде один із батьків, щоб захистити права та інтереси своєї дитини.

Позбавлення батьківських прав – виключна компетенція суду.

Для позбавлення батьківських прав мають бути підстави, наприклад:

Жорстоке поводження із дитиною

– Ухилення від обов’язків по вихованню дитини

– Алкоголізм та наркоманія одного із батьків

 – Експлуатація дитини

 – Один із батьків не забрав дитину із пологового будинку без поважної причини та за півроку не проявив піклування про неї

– Засудження за кримінальне правопорушення проти дитини

Варто памятати, що будь-яка з цих підстав має бути документально підтверджена та доведена доказами.

Звернутись до суду може як один із батьків, так і опікун, заклад охорони здоров’я, навчальний заклад і сама дитина, якщо їй виповнилося 14 років.

Суд може позбавити батьківських прав на усіх дітей або тільки одну дитину.

Слід зазначити, що несплата аліментів, за відсутності інших підстав, наведених вище, не є самостійною підставою для позбавлення батьківських прав!

Особа, позбавлена батьківських прав, має матеріально забезпечувати дитину до повноліття, але вона втрачає всі права та пільги, пов’язані із дитиною (в тому числі право на утримання від дитини, право на спадкування тощо).

Зрештою, поновити батьківські права можливо: для цього потрібно довести, що усі підстави для позбавлення батьківських прав усунені.

Переваги отримання правової допомоги адвоката

  1. Економія особистого часу

    Вам не доведеться бути присутніми на судових засіданнях і, в більшості випадків, Ваша участь у справі обмежиться підписанням договору про надання правової допомоги.

  2. Збереження психологічного здоров’я

    Адвокат збереже Вас від зайвого стресу, а Ви зможете уникнути неприємних зустрічей і негативних емоцій.

Вартість адвокатських послуг

На формування вартості послуг, перш за все, впливає обсяг роботи та час, який необхідно витратити на вирішення проблеми. Також, варто пам’ятати, що існують типові і нетипові ситуації, які потребують більш ретельного вивчення матеріалів справи, збору доказів, аналізу судової практики, іншої правової роботи. Окрім цього, як правило, але не завжди, виникають супутні витрати: сплата судового збору, оплата за висновки експертів, дорожні витрати, поштові послуги тощо.

А тому вартість послуг завжди вираховується індивідуально.

Консультація

Консультація завжди вкрай важлива для визначення тактики і стратегії дій захисту або представництва інтересів. При першому знайомстві мені необхідно вивчити і проаналізувати наявні у Вас документи, які відносяться до справи. Це дозволить скласти загальну картину проблематики, визначити терміни виконання завдань і вартість послуг.

Зв'яжіться зі мною

Відгуки:

Иван Гавриленко
14 Грудня 2021
Профессиональный адвокат, а также человек с рациональным мышлением, что очень хорошо помогает в его деятельности. Большое спасибо за проведенную работу. Советую Александра Усачева как адвоката для решения возникших вопросов!
Артем Бондарина
15 Лютого 2021
Дякую за оперативність у господарському спорі, а головне - за отриманий результат та плідну роботу, яка принесла бажаний результат - стягнення заборгованості. Хай вам щастить вигравати спори та доводити рішення до виконання і надалі!
Евгения Скориантова
15 Грудня 2020
Дуже Вам вдячна за ґрунтовну юридичну консультацію і за бездоганно підготовлені документи! Бажаю успіхів у вашій діяльності! Без вагань буду звертатись до Вас і радити іншим.
Сергей Полюшко
17 Листопада 2020
Помог решить вопрос нарушения моих авторских прав крупной украинской компанией!
Алексей Горбач
28 Жовтня 2020
Порядний і відповідальний адвокат, який взявся за судову справу мого батька після недобросовісного юриста, довів до кінця та отримав позитивне рішення! Згодом відстояв рішення суду у апеляційній інстанції. Рекомендую Олександра до співпраці!
Марина Донукис
25 Вересня 2020
Александр, хочется от всей души поблагодарить Вас за высокое знание своего дела и профессионализм. За неоднократную юридическую помощь и успешное отстаивание моих интересов в суде. Профессиональных успехов Вам в вашей карьерной деятельности!
Анатолий Гиндикин
9 Березня 2020
Стаж юриста не ограничивается трудовой книжкой. Это у Александра в крови!
1
Зворотний дзвінок