Супровід при проведенні слідчих дій (обшук, огляд, допит)

Проведення обшуків у офісних приміщеннях суб’єктів господарювання обо у житлових приміщеннях посадових осіб/власників бізнесу є найчастішим засобом тиску правоохоронних органів.

Існують два варіанти проведення обшуку працівниками правоохоронних органів:

 1. За ухвалою суду;
 2. За добровільною згодою власника приміщення або території (так званий огляд місця події)
Рекомендую по приходу працівників правоохоронних органів самостійно здійснювати відеофіксацію, в тому числі на мобільний телефон всіх їх дій. У випадку намагання правоохоронцями заборонити Вам відеофіксацію, ввічливо пояснити, що це Ваше законне право.

I. Якщо Вам надали ухвалу суду про проведення обшуку, то алгоритм дій наступний:

ПОЧАТОК ОБШУКУ:

 1. Перевірити чи відповідають дані вказані в ухвалі дійсності, а саме:
 2. Встановити особу, які надано дозвіл на проведення обшуку;
 3. Перевірити на який об’єкт і за якою адресою наданий дозвіл на проведення обшуку (дуже часто буває, що адреса вказана в ухвалі не відповідає фактичній адресі куди прийшли з обшуком);
 4. Перевірити строк дії ухвали.
 5. Обов’язково отримати другий приміник ухвали суду.
 6. Зафіксувати особисті дані всіх осіб, які прийшли з обшуком, перевірити наявність понятих та зафіксувати їх дані. (сфотографувати службові посвідчення, записати дані понятих).
 7. Зателефонувати своєму менеджеру, викликати власника приміщення та адвоката.
 8. Вимагати щоб обшук розпочинався тільки по приїзду захисника та власника.

ОБШУК:

 • Вимагайте від слідчого, щоб обшук проводився систематизовано, усією групою присутніх осіб в кожному приміщенні по черзі.
 • Вимагайте, щоб пошук речей і документів здійснювався виключно одним працівником і виключно на очах у Вас і понятих під відеофіксацію усього процесу.
 • При виявленні фактів чи намірів здійснити протиправні дії з боку правоохоронців, чітко та голосно вказуйте на такі порушення, щоб це було зафіксовано на відео- та аудіозапису обшуку. Обов’язково звертайте на це увагу понятих, вимагайте внесення відповідних зауважень в протокол обшуку, а також відео-фіксації порушень за допомогою технічних засобів.
 • По ходу обшуку фіксуйте всі порушення одразу на окремих листках А-4, щоб не залишити нічого поза увагою.

ЗАВЕРШЕННЯ ОБШУКУ:

 1. Після завершення обшуку слід попросити у слідчого протокол для ознайомлення, уважно прочитати його текст, реквізити, прізвища усіх присутніх осіб, після чого в графі: «Зауваження» рекомендуємо зазначити: «Усі зауваження оформлені на окремих (наприклад, 5) аркушах, що додаються до цього протоколу» і долучити свої зауваження, залишивши собі фотокопію.
 2. Підписати протокол обшуку та обовязково отримати його копію. Також у вас повинен залишитись оригінал ухвали суду про обшук.

II. Якщо у працівників правоохоронних органів відсутня ухвала на проведення обшуку, але вони вимагають допустити їх на територію для проведення обшуку за добровільною згодою (для огляду місця події), то алгоритм дій такий:

 1. Не давати під будь яким приводом та навіть у разі психологічного тиску зі сторони працівників правоохоронних органів дозвіл на огляд місця події, якщо слідчий прийшов без ухвали на обшук.
 2. Зателефонувати своєму адвокату.
 3. Якщо тиск на вас продовжується, то попередити осіб, які прийшли з обшуком про ваш намір викликати слідчо-оперативну групу (за номером 102) задля припинення неправомірних дій.
 4. Якщо вищезазначене не допоможе, то викликати слідчо-оперативну групу дзвінком на номер 102 та повідомити, що невстановлені особи без ухвали суду намагаються потрапити на територію.
У будь-якому випадку – вимагайте ввічливого спілкування та коректної поведінки, в свою чергу не допускайте образливого відношення до правоохоронців. В соцмережах однаково неприязно виглядає відео істерично агресивної поведінки як слідчого, так і осіб у яких проводиться обшук.

Переваги отримання правової допомоги адвоката
під час обшуку та допиту

 1. Стан захищенності

  У присутності адвоката ви будете почуватися більш впевненно та, як наслідок, менше нервувати, що убереже вас від неправильних дій.

 2. Стримування

  У присутності адвоката представники правоохоронних органів у більшості випадків намагаються дотримуватись принціпів законності.

 3. Досвід

  Завдяки досвіду роботи у правоохоронних органах маю змогу оцінити проблематику ситуації клієнта у кримінальному процесі «з середини» та спрогнозувати можливий розвиток подій.

Вартість адвокатських послуг

На формування вартості послуг, перш за все, впливає обсяг роботи та час, який необхідно витратити на вирішення проблеми. Також, варто пам’ятати, що існують типові і нетипові ситуації, які потребують більш ретельного вивчення матеріалів справи, збору доказів, аналізу судової практики, іншої правової роботи. Окрім цього, як правило, але не завжди, виникають супутні витрати: сплата судового збору, оплата за висновки експертів, дорожні витрати, поштові послуги тощо.

А тому вартість послуг завжди вираховується індивідуально.

Консультація

Консультація завжди вкрай важлива для визначення тактики і стратегії дій захисту або представництва інтересів. При першому знайомстві мені необхідно вивчити і проаналізувати наявні у Вас документи, які відносяться до справи. Це дозволить скласти загальну картину проблематики, визначити терміни виконання завдань і вартість послуг.

Зв'яжіться зі мною

Відгуки:

Иван Гавриленко
14 Грудня 2021
Профессиональный адвокат, а также человек с рациональным мышлением, что очень хорошо помогает в его деятельности. Большое спасибо за проведенную работу. Советую Александра Усачева как адвоката для решения возникших вопросов!
Артем Бондарина
15 Лютого 2021
Дякую за оперативність у господарському спорі, а головне - за отриманий результат та плідну роботу, яка принесла бажаний результат - стягнення заборгованості. Хай вам щастить вигравати спори та доводити рішення до виконання і надалі!
Евгения Скориантова
15 Грудня 2020
Дуже Вам вдячна за ґрунтовну юридичну консультацію і за бездоганно підготовлені документи! Бажаю успіхів у вашій діяльності! Без вагань буду звертатись до Вас і радити іншим.
Сергей Полюшко
17 Листопада 2020
Помог решить вопрос нарушения моих авторских прав крупной украинской компанией!
Алексей Горбач
28 Жовтня 2020
Порядний і відповідальний адвокат, який взявся за судову справу мого батька після недобросовісного юриста, довів до кінця та отримав позитивне рішення! Згодом відстояв рішення суду у апеляційній інстанції. Рекомендую Олександра до співпраці!
Марина Донукис
25 Вересня 2020
Александр, хочется от всей души поблагодарить Вас за высокое знание своего дела и профессионализм. За неоднократную юридическую помощь и успешное отстаивание моих интересов в суде. Профессиональных успехов Вам в вашей карьерной деятельности!
Анатолий Гиндикин
9 Березня 2020
Стаж юриста не ограничивается трудовой книжкой. Это у Александра в крови!
1
Зворотний дзвінок